Poznaj legendę o Rabce!
Stowarzyszenie Lokomotywa i Teatr Chrząszcz w Trzcinie zapraszają na „TEATR W UZDROWISKU”. W Parku Zdrojowym będzie można spotkać artystów z Teatru Chrząszcz w Trzcinie, którzy bezpłatnie wykonają spektakl o Rabce „Legenda o Tomku Luboniu” i przeprowadzą grę terenową dotyczącą spektaklu. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej zabawy. Szukajcie ich w parku, szczegóły będą dostępne w mediach społecznościowych Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

Poniżej szczegółowy program:

26.06 /środa/ godz. 16 –  LEGENDA O  TOMKU LUBONIU – spektakl i gra terenowa

7.08 /środa/  godz. 16 – LEGENDA O  TOMKU LUBONIU – spektakl i gra terenowa
Wszystkie wydarzenia dostępne bezpłatnie.

SPEKTAKL I GRA TERENOWA 

Przedstawienie w żartobliwy sposób bawi się konwencją legendy o założeniu miasta Rabka i motywami związanymi z uzdrowiskiem. W treści można znaleźć odwołania do okolicznych terenów, nazwy gór i innych miejsc geograficznych. Główny bohater Tomek Luboń to niezależny duch, przywiązany do swojej małej ojczyzny. To też historia romansu w uzdrowisku, ze Smokiem Wawelskim w roli psa tropiciela i Diabłem w roli tłumacza. Przedstawienie w stylizacji dawnego jarmarcznego przedstawienia dla dzieci, rodziców i dziadków.Dla widzów w wieku od 5 do 100 lat.  Występuje: Cezary Skrocki. Muzyka na żywo: Rafał Nowak.

Czas trwania: ok. 40 min.

Gra terenowa bazuje na informacjach podanych w spektaklu, ale punktowana jest też kreatywność i odwaga – swoich sił może spróbować każdy, ale najbardziej czekamy na rodziny z dziećmi. Gra zaczyna się zaraz po spektaklu.

Organizator: Stowarzyszenie Lokomotywa.
Info: www.lokomotywa.org, www.teatrchrzaszcz.pl
Zadanie współfinansowane ze środków gminy Rabka-Zdrój