0

Do-Re-Misie! „Świat na dziecięcej dłoni” 18 m+

Dalej

6 sierpnia 2019 14:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju

Władysława Orkana 27, 34-700 Rabka-Zdrój

Organizator:

Stowarzyszenie Lokomotywa

Grupa wiekowa

od 18 miesiąca życia do 3 lat

Wszystkich małych odkrywców w wieku 18 m+ zapraszamy na rozwojowe zajęcia dla maluchów wg programu „Świat na dziecięcej dłoni”. Rozwojowe zajęcia dla maluchów to przygoda poznawania nowych rzeczy: zwierzęta i zabawki, zjawiska natury i przedmioty, pory roku i święta…. Najważniejszy pozostaje jednak trening słuchowy, skierowany na rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu. Wszystkie zajęcia odbywają się w towarzystwie żywego śpiewu i gitary.

„Świat na dziecięcej dłoni” obejmuje przeróżne tematy otaczające dziecko i uczy postrzegać życie w sposób twórczy i niestandardowy. Przy okazji śpiewamy piosenki i gramy na instrumentach muzycznych, wąchamy i dotykamy, uczymy się pracować w zespole i wykonujemy pierwsze prace plastyczne, rozwijamy motorykę dużą i małą, ruszamy się i tańczymy.


Prowadzenie: Irina Utienkowa-Szałapak

Muzykolog, pedagog i teoretyk muzyczny. Ukończyła z wyróżnieniem 4-letnie studia na kierunku „Teoria muzyki” w College’u Sztuk Pięknych oraz 5-letnie studia na kierunku „Muzykologia” w Konserwatorium Muzycznym w Sankt-Petersburgu w Rosji. Autorka ksiązki „Dziedzictwo Oskara Kolberga w historii słowiańskiej etnomuzykologii” oraz licznych artykułów naukowych w zakresie etnomuzykologii (w języku rosyjskim). Dyplomowany nauczyciel przedmiotów muzyczno-teoretycznych i rytmiki oraz muzykoznawctwa.
Członek Polskiego Towarzystwa Carla Orffa oraz Rosyjskiego Towarzystwa Carla Orffa, aktywnie uczestniczy w kursach doszkalających. W 2012 roku ukończyła praktyczny kurs „System medyko-psychologicznego, pedagogicznego i muzycznego wsparcia rozwoju dziecka od poczęcia do 10 lat wg koncepcji pedagogiki „Sonatal” M. Łazarewa.
Od 2013 roku pracuje w Krakowie w placówkach dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jako nauczyciel muzyki oraz prowadzi autorskie zajęcia muzyczne dla najmłodszych. Pisze i tłumaczy dziecięce wiersze i piosenki.


Bilety:
22 zł od dziecka
0 zł od opiekuna
(do kupienia na 30 min. przed spektaklem)

Liczba miejsc ograniczona – polecamy rezerwacje!

Rezerwacje: tel. 696 288 398
teatrchrzaszcz@gmail.com,
fb: chrzaszczwtrzcinie

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.