0

Do-Re-Misie! Dotykam Muzykę! 0,8+

Dalej

6 sierpnia 2019 13:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju

Władysława Orkana 27, 34-700 Rabka-Zdrój

Organizator:

Stowarzyszenie Lokomotywa

Grupa wiekowa

od 8 do 18 miesiąca życia

Zapraszamy wszystkie dzieciaki, które zaczynają raczkować, pełzać, siadać, wstawać, chodzić i szukać nowych doświadczeń na „Dotykam muzykę!” – zajęcia sensoryczne dla niemowląt i dzieci od 8 m+.
Te zajęcia proponują dziecku wielozmysłową stymulację większości układów, przede wszystkim – dotyku, słuchu, węchu, równowagi. W tej grupie wiekowej również trenujemy słuch muzyczny i zaczynamy kształtować poczucie rytmu, wykonując razem z maluchem proste ćwiczenia.
„Dotykam Muzykę!” od zawsze była grupą najbardziej ciekawskich i aktywnych poznawczo dzieci. Wspólne granie na instrumentach wpisujemy w zabawę manipulacyjną, a naturalne zainteresowania otoczeniem wspieramy poprzez propozycję przeróżnych instrumentów muzycznych. Dzieci bardzo cieszą się z możliwości wspólnego grania na gitarze razem z Instruktorem!
Niezbędną część zajęć dla dzieci w tym wieku stanowią pierwsze ćwiczenia motoryczne, które staramy się wykonywać na każdym spotkaniu. Proponujemy również wiele ciekawych zabaw muzycznych i ruchowych, które można wykonywać z dzieckiem w domu (każdy uczestnik na życzenie dostaje teksty piosenek). Zapraszamy wszystkie maluszki, które rozpoczynają swoją przygodę poznawania świata dołączyć się do naszej zabawy!


Prowadzenie: Irina Utienkowa-Szałapak

Muzykolog, pedagog i teoretyk muzyczny. Ukończyła z wyróżnieniem 4-letnie studia na kierunku „Teoria muzyki” w College’u Sztuk Pięknych oraz 5-letnie studia na kierunku „Muzykologia” w Konserwatorium Muzycznym w Sankt-Petersburgu w Rosji. Autorka ksiązki „Dziedzictwo Oskara Kolberga w historii słowiańskiej etnomuzykologii” oraz licznych artykułów naukowych w zakresie etnomuzykologii (w języku rosyjskim). Dyplomowany nauczyciel przedmiotów muzyczno-teoretycznych i rytmiki oraz muzykoznawctwa.
Członek Polskiego Towarzystwa Carla Orffa oraz Rosyjskiego Towarzystwa Carla Orffa, aktywnie uczestniczy w kursach doszkalających. W 2012 roku ukończyła praktyczny kurs „System medyko-psychologicznego, pedagogicznego i muzycznego wsparcia rozwoju dziecka od poczęcia do 10 lat wg koncepcji pedagogiki „Sonatal” M. Łazarewa.
Od 2013 roku pracuje w Krakowie w placówkach dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jako nauczyciel muzyki oraz prowadzi autorskie zajęcia muzyczne dla najmłodszych. Pisze i tłumaczy dziecięce wiersze i piosenki.


Bilety:
22 zł od dziecka
0 zł od opiekuna
(do kupienia na 30 min. przed spektaklem)

Liczba miejsc ograniczona – polecamy rezerwacje!

Rezerwacje: tel. 696 288 398
teatrchrzaszcz@gmail.com,
fb: chrzaszczwtrzcinie

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.