

Szczegóły Spektaklu:
- Premiera 19 Lip 2015
- Czy w ofercie z dojazdem? tak
- Muzyka na żywo? Tak
- Dla dzieci w wieku: 5-11 lat
- Czas trwania 60 min
Fabuła:
edukacja ekologiczna
Spektakl o wodzie, podwodnych stworzeniach, problemach oceanów. Na scenie zagości magiczny batyskaf, który zabierze widzów w podwodną wyprawę. Zanurzając się w głębiny będą podziwiać różnorodność morskich stworzeń, by w końcu spotkać największego wroga wodnego świata. Spektakl opowiada o zagrożeniach wynikających z zanieczyszczenia wody, jak ważna jest woda w naszym życiu i jak każdy z nas może o nią dbać.
Tytułowi bohaterowie to rybka Plum i ośmiornica Bulb, które opowiadają o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Przedstawienie ma wydźwięk ekologiczny, porusza problem zanieczyszczenia środowiska. Uświadamia jak nasze codzienne zachowanie wpływa na stan całej planety.
Mimo ważkiego tematu przedstawienie jest atrakcyjne wizualnie i śmieszne. Batyskaf kryje w sobie wiele niespodzianek i ruchomych wynalazków, m.in. ze śruby napędowej lecą mu bańki mydlane, a podróżujący nią Agent Specjalnej Troski o Środowisko w komiczny sposób wykonuje swoją misję. Nakłania dzieci do aktywnego działania – m.in. pomagają aktorom segregować śmieci.
Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO.
Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego z zespołu Pathman.
Scenariusz i reżyseria: Marta Skrocka i Cezary Skrocki
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka na żywo: Piotr Kolecki
Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka, Piotr Kolecki
Plum i Bulb, czyli problemy z wodą - trailer
2 wersje
Spektakl posiada dwie wersje: cieniową i plenerową. W wersji cieniowej ta sama historia rozgrywa się w teatrze cieni łączonym z żywym planem i animacją na żywo. Na duży ekran przeniesione zostają trójplanowe animacje kolorowych płynów z odręcznymi rysunkami. Jest to wyjątkowa, autorska technika Cezarego i Marty Skrockich opracowana zgodnie z ideą połączenia w jedno teatru i filmu animowanego.
Po spektaklu istnieje możliwość przyjrzenia się warsztatowi twórców „od kuchni”