0

Zabawki z upcyklingu – warsztaty

(nie wyrzucaj, wykorzystaj – apgrejdowany recykling)

Upcykling to takie przetwarzanie zużytych opakowań, by podnosić ich wartość. Na warsztatach wykonamy wspaniałe zabawki z materiałów, które mogłyby pochopnie wylądować w śmietniku 🙂

Warsztaty w ramach akcji ratowania świata przez najmłodszych 😉

Wszystkie materiały zapewniają organizatorzy.

 

 

0

Atrakcje cyrkowe od A do Z

Warsztaty uzupełniające spektakl C jak CYRK o własnoręcznie wykonaną pamiątkę.

Dzieci wykonają wybraną cyrkową postać lub zwierzę, inspirując się sposobem tworzenia bohaterów spektaklu. Będą miały do dyspozycji druciki kreatywne, pompony, ruchome oczka, piórka, włóczki i fachową pomoc prowadzących.

Koszt: 15 zł / osoba

0

C jak CYRK

Spektakl „C jak CYRK” jest zabawą konwencją cyrkową w odniesieniu do ekwilibrystyki naszego ojczystego języka.

W zwariowanym namiocie jedynego w swoim rodzaju cyrku alfabetycznego występują ludzie i zwierzęta tworzone na oczach widza z wielkich liter. Będzie dużo zabawnych sytuacji, nie zabraknie też chwil grozy i mrożących krew w żyłach popisów akrobatycznych. Zupełnie przy okazji dzieci pouczą się alfabetu, poćwiczą aparat mowy, ale też poznają bliżej specyfikę języka polskiego. Osią scenariusza spektaklu wymyślonego przez Martę i Cezarego Skrockich jest bowiem alfabet i niuanse wymowy.

Reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki

Scenografia: Marta Skrocka

Muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak

Występują: Cezary Skrocki i Marta Skrocka

Więcej>>

Bilety: 15 zł (do kupienia na 30 min. przed spektaklem)

Dodatkowe informacje: tel. 696 288 398, teatrchrzaszcz@gmail.com

0

Bam-Bam

Spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat, czyli naj-najmłodszych. Ma zadanie delikatnego i bezpiecznego wprowadzenia dziecka w świat teatralnej umowności. Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i tworzonych na żywo dźwiękach. Inna dramaturgia oddziałuje nie tylko na zmysł wzroku i słuchu, ale także na dotyk i zapach. Zanika wyraźna granica scena – widownia. Spektakl pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi.
Muzyka na żywo: Piotr Kolecki
Czas trwania: 30 min + 15 min zabawy

Więcej>>

Bilety 15 zł
(do kupienia na 30 min. przed spektaklem)
Rezerwacje: tel. 696 288 398
teatrchrzaszcz@gmail.com,
fb: chrzaszczwtrzcinie

0

Do-Re-Misie! „Świat na dziecięcej dłoni” 18 m+

Wszystkich małych odkrywców w wieku 18 m+ zapraszamy na rozwojowe zajęcia dla maluchów wg programu „Świat na dziecięcej dłoni”. Rozwojowe zajęcia dla maluchów to przygoda poznawania nowych rzeczy: zwierzęta i zabawki, zjawiska natury i przedmioty, pory roku i święta…. Najważniejszy pozostaje jednak trening słuchowy, skierowany na rozwój słuchu muzycznego i poczucia rytmu. Wszystkie zajęcia odbywają się w towarzystwie żywego śpiewu i gitary.

„Świat na dziecięcej dłoni” obejmuje przeróżne tematy otaczające dziecko i uczy postrzegać życie w sposób twórczy i niestandardowy. Przy okazji śpiewamy piosenki i gramy na instrumentach muzycznych, wąchamy i dotykamy, uczymy się pracować w zespole i wykonujemy pierwsze prace plastyczne, rozwijamy motorykę dużą i małą, ruszamy się i tańczymy.


Prowadzenie: Irina Utienkowa-Szałapak

Muzykolog, pedagog i teoretyk muzyczny. Ukończyła z wyróżnieniem 4-letnie studia na kierunku „Teoria muzyki” w College’u Sztuk Pięknych oraz 5-letnie studia na kierunku „Muzykologia” w Konserwatorium Muzycznym w Sankt-Petersburgu w Rosji. Autorka ksiązki „Dziedzictwo Oskara Kolberga w historii słowiańskiej etnomuzykologii” oraz licznych artykułów naukowych w zakresie etnomuzykologii (w języku rosyjskim). Dyplomowany nauczyciel przedmiotów muzyczno-teoretycznych i rytmiki oraz muzykoznawctwa.
Członek Polskiego Towarzystwa Carla Orffa oraz Rosyjskiego Towarzystwa Carla Orffa, aktywnie uczestniczy w kursach doszkalających. W 2012 roku ukończyła praktyczny kurs „System medyko-psychologicznego, pedagogicznego i muzycznego wsparcia rozwoju dziecka od poczęcia do 10 lat wg koncepcji pedagogiki „Sonatal” M. Łazarewa.
Od 2013 roku pracuje w Krakowie w placówkach dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jako nauczyciel muzyki oraz prowadzi autorskie zajęcia muzyczne dla najmłodszych. Pisze i tłumaczy dziecięce wiersze i piosenki.


Bilety:
22 zł od dziecka
0 zł od opiekuna
(do kupienia na 30 min. przed spektaklem)

Liczba miejsc ograniczona – polecamy rezerwacje!

Rezerwacje: tel. 696 288 398
teatrchrzaszcz@gmail.com,
fb: chrzaszczwtrzcinie

1 2 3 43