O płanetnikach i innych synoptykach
Spektakl, który żadnej pogody się nie boi…
Nie chce MI SIĘ spać – mówi najmniejszy skarb misiowej rodziny – Chce MI SIĘ bawić!
Inspiracją dla najnowszego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie jest dzień codzienny rodziny z małym dzieciątkiem, które ze względów oczywistych nie przejmuje się harmonogramem dnia rodziców, a najwięcej chęci do zabawy ma wtedy, kiedy trzeba iść spać. Małe MISIO ma swoje pomysły na zabawę i wciąga w nie całą widownię. Kanwą spektaklu są próby uśpienia najmłodszego członka rodziny przez rodzinę MISIÓW. U źródeł inspiracji stylistycznych leżą matrioszki i wańki-wstańki – zabawki z tradycji rosyjskiej i japońskiej.
Przedstawienie jest zrealizowane w nurcie teatru najnajowego, więc możemy się spodziewać przyjaznej atmosfery, bliskich relacji z widzem, spokojnych, naturalnych, wykonywanych na żywo dźwięków i oszczędnej kolorystyki. Proste kolory i wyraziste kształty wspomagają rozwój małego człowieka, działania w sekwencjach porządkują umysł, proste, pojedyncze słowa zachęcają do mówienia. Nie zabraknie też elementów integracji sensorycznej, tak ważnej dla rozwoju w pierwszych latach życia. Rodzice być może odkryją nowe sposoby usypiania maluchów, a może nawet nowe sposoby na zabawę, a może to jedno i to samo?
Czas trwania ok. 30 min + 15 min zabawy
Miejsce: GOK w Pawłowicach
Pocieszny Agent Specjalnej Troski (o Środowisko) wyposażony jedynie w pistolet na wodę wyrusza na misję badawczą wyjątkowym pojazdem – batyskafem, z którego zamiast spalin lecą bańki mydlane. W podwodnych głębinach spotyka różne morskie stworzenia: ławicę ryb, wieloryba, rybę młot, rekina, no i wyjątkową rybę piłę Plum i ośmiornicę Bulb, a to jest dopiero początek przygód…
Włącz się do zabawy i zostań agentem specjalnym!
————-
Spektakl o wydźwięku ekologicznym, co nie przeszkadza widzom w świetnej zabawie – od początku są angażowani w coraz bardziej dramatyczną akcję, aż do szczęśliwego finału.
Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO.
Dodatkowym walorem przedstawienia jest muzyka na żywo cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego z zespołu Pathman.
Dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.
Miejsce: Dworek Białoprądnicki, Kraków
Spektakl w żartobliwy sposób opowiada legendy związane z Rabką i okolicznymi nazwami. Koncentruje się wokół postaci Tomka Lubonia, który pojawia się w twórczości Antoniny Zachary-Wnękowej. W twórczy sposób opowiada baśniową historię o miłości ze smokiem i diabłem w tle. Przywołuje ducha czasów świetności zdroju, kiedy wytworne damy przyjeżdżały do wód na podreperowanie zdrowia i konfrontowały się z niezależnym rabczańskim duchem i naturalną potrzebą pomnażania dutków przez miejscowych. Może fakty nie mają pokrycia w rzeczywistości, ale uczucia i intencje są jak najbardziej prawdziwe…
Propozycja dla dzieci i dorosłych.
Czas trwania: 35 min
MIEJSCE: Szamotuły