0

Puk! Puk!

Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia.

Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Dzięki zastosowaniu prostych środków wyrazu przedstawienie może być pomostem między spektaklami najnajowymi, a tymi dla starszych dzieci.Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Dzięki zastosowaniu prostych środków wyrazu przedstawienie może być pomostem między spektaklami najnajowymi, a tymi dla starszych dzieci.

Głównymi bohaterami są: pocieszna Kaczka, której partneruje strachliwy Mamut. Kaczka marzy, żeby polecieć na chmurę, a Mamut jest bardzo ostrożny i boi się, że Kaczka wyginie od tych prób tak jak reszta jego gatunku. Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe wyzwania, natomiast Mamut obawia się zmian, Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie.
Puk! Puk! Kto tam? – Kaczka jest ciekawa,
Puk! Puk! – Mamut się chowa…
Co wyniknie z tego zestawu? Na pewno dużo zabawnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji.

Scenariusz: Marta Skrocka
Reżyseria: Marta Skrocka, Cezary Skrocki
Scenografia: Marta Skrocka
muzyka na żywo: Rafał „Piętaszek” Nowak na podstawie: iStock.com, Village Records
Choreografia: Aneta Worwa
Występują: Marta Skrocka, Cezary Skrocki

Czas trwania ok 45 min.

Więcej>>

 

0

O! Wlazł kotek na płotek

Historia oparta na znanej piosence „Wlazł kotek na płotek” porusza problem nietolerancji i reakcji na pojawienie się obcego – kotka. Mimo poważnego tematu przedstawienie jest zabawne, pełen dziecięcego humoru i scenicznych gagów. Barwne postaci koguta, kury, kaczki i indyka odgrywają lalki typu muppet.

Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka.
Czas trwania: 45 min.

Więcej>>

Gminny Ośrodek Kultury SEZAM
Poznańska 96, 62-080 Tarnowo Podgórne

0

Magia teatru

Warsztaty z tworzenia różnych lalek teatralnych połączone z zajęciami teatralnymi. W programie m.in. lalki cieniowe, kukiełki, pacynki, mapety, marionetki, maski… Zajęcia rozpoczynają się teatralną rozgrzewką a kończą nauką poruszania wykonaną lalką.

Teatr lalkowy ma wielowiekową tradycję opowiadania historii dla dzieci i dorosłych, dotyka wielu dziedzin związanych z aktywnością artystyczną – plastyki, sztuki słowa, narracji, muzyki. Zajęcia są też bardzo ciekawe z punktu widzenia dydaktyki – przede wszystkim rozwijają manualnie, pobudzają wyobraźnię, ale też rozwijają aparat mowy poprzez ćwiczenia dykcyjne i emisyjne.

Można też wykorzystać terapeutyczne możliwości „mówienia lalką” w pracy z przedszkolakami. Stworzona postać może powiedzieć więcej o emocjach dziecka niż w bezpośredniej rozmowie z dzieckiem.

Prowadzenie: Cezary Skrocki, Marta Skrocka

Niepubliczne Przedszkole Balonik, Jordanów

1 2 3 56