0

Straty po pożarze

Taka piękna wrześniowa niedziela, jedziemy zagrać nowy spektakl do Koszęcina, a tu jak grom z jasnego nieba – wybuch gazu w budynku naszej rabczańskiej sceny!

Teatr Chrząszcz w Trzcinie znalazł przytulny kącik w Galerii MOK w Wilii Pod Aniołem, gdzie graliśmy spektakle i prowadziliśmy warsztaty teatralne. Z tego względu w momencie pożaru znajdował się tam nasz sprzęt i scenografia.
Straty materialne są na razie trudne do oszacowania, gdyż nie mamy jeszcze dostępu do naszych rzeczy. Czekamy na decyzję odpowiedzialnych służb, kiedy będzie można wejść do budynku.

Jednak największą stratą jest dla nas strata miejsca – na dzień dzisiejszy nie mamy gdzie występować w Rabce…
Po udanych wakacjach snuliśmy plany rozwinięcia jeszcze naszej oferty warsztatowej, może stworzenia miejsca przyjaznego maluchom, z większą różnorodnością zajęć dla najmłodszych.
Jesteśmy (byliśmy?) w przededniu premiery nowego spektaklu, tzn. planowaliśmy zaprosić widzów do Galerii Pod Aniołem na 21 września. Jak co roku przygotowywaliśmy też ofertę warsztatów teatralnych na rozpoczynający się rok szkolny…
Miejsce tętniło życiem, korzystały z niego rożne instytucje, odbywały się tam wernisaże, koncerty, wykłady, szkolenia, warsztaty, próby…
Zastanawiamy się, co dalej?
Czy znajdzie się drugie takie miejsce?
Czy znajdziemy miejsce w Rabce na naszą scenę?
Na szczęście teatr stanowią ludzie, nie budynek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.