TEATRALNE

Warsztaty cieniowe teatralno-filmowe

Atrakcyjne warsztaty interdyscyplinarne dostarczą wiedzy zarówno o filmie animowanym, jaki i teatrze cieni. Zadaniem uczestników będzie realizacja filmów na dwóch stanowiskach: teatralnym (teatr cieni) i filmowym (animacja poklatkowa techniką wycinanki).
Dowiedz się więcej

Lalka jawajka

Lalka jawajka to odmiana lalki typu marzanna – prowadzona jest od dołu na kiju, a ręce animowane są za pomocą czempuritów.
Dowiedz się więcej

Eko-marionetki

Marionetka to najbardziej skomplikowana forma lalkarska. Postaramy się przybliżyć jej budowę na przykładzie prostych konstrukcji z materiałów z recyclingu: rolek po papierze, wytłoczek po jajkach, ale też sznurków, patyków, kolorowych papierów i innych ozdób.
Dowiedz się więcej

Jak zrobić mapeta? Warsztaty lalkarskie

Dzieci nauczą się jak w łatwy sposób wykonać lalkę pyskówkę (typu „muppet”). Z takich materiałów jak skarpeta, włóczka, wata, papier, guziki będą tworzyć śmieszne gadające stworki.
Dowiedz się więcej

Magia teatru – spotkanie z aktorem

Spotkania warsztatowe dla dzieci i młodzieży przybliżające wiedzę o teatrze i pracy aktora lalkarza. Uczestnicy poznają różne rodzaje lalek: muppety, pacynki, kukły, marionetki, teatr cieni. Spróbują też wykonać profesjonalne ćwiczenia dykcyjne i aktorskie.
Dowiedz się więcej

Warsztaty cieniowe teatralne

Warsztaty przybliżające uczestnikom teatr cieni. Dzieci samodzielnie wykonują lalki cieniowe z kartonu, kolorowych folii i drutu, a następnie odgrywają wspólnie sceny na podświetlonym ekranie.
Dowiedz się więcej